Meld twijfels of bezorgdheden over mogelijke wanpraktijken bij adoptie aan VCA

Ontdek onze vormingen, groepsbegeleidingen en evenementen

Lees onze nieuwste artikels

Bekijk onze webinars on demand

Leer ons kennen en neem contact op

In onze bib vind je meer dan 700 boeken en films over adoptie en opvoeding

Boek een zaal in Gent voor een vergadering, vorming of activiteit

Steun zorg en begeleiding voor adoptiebetrokkenen met een gift

Meer dan 700 boeken over adoptie & opvoeding

In de bibliotheek van Steunpunt Adoptie vind je meer dan 700 boeken en films over adoptie en opvoeding. Ontlenen is gratis, je betaalt enkel een waarborg en portkosten. Ontlenen is enkel mogelijk binnen België. Klik hier voor meer info.

Pas op: in de zomervakantie is boeken verzenden voor ontlening enkel mogelijk in augustus. Ophalen in juli kan wel gewoon tijdens de uren. 

Terug

De kleur van aarde

Een jeugdverhaal over een Indisch geadopteerde en de zoektocht naar identiteit

Auteur Janssen Kolet
Categorie jongeren
Uitgeverij Davidsfonds
Isbn 9789065656117
Jaartal 1993


San heeft nooit veel problemen gehad met haar donkerbruine huidskleur en haar Indische herkomst. Ze is als baby geadopteerd en opgegroeid zoals iedereen uit haar omgeving, Maar nu ze op een nieuwe school zit en Menno leert kennen, is het alsof haar anders-zijn haar voortdurend in de weg zit.

Kleine uitingen van vooroordelen en racisme raken haar scherp. Ze reageert heel geprikkeld op leraren, vrienden en ouders. Allerlei vragen over haar adoptie duiken voor het eerst op. Maar die verliefde ezel van een Menno brengt haar nog het meest in de war.
Kolet Janssen schetst zorgvuldig het web van ervaringen die Sans gevoelens sturen. Het zijn geen verscheurende problemen, maar dingen uit het dagelijks leven van tieners die ze, net als San, zelf kunnen duiden en verwerken.

Toevoegen aan ontlening

Update cookies preferences