Meld twijfels of bezorgdheden over mogelijke wanpraktijken bij adoptie aan VCA

Ontdek onze vormingen, groepsbegeleidingen en evenementen

Lees onze nieuwste artikels

Bekijk onze webinars on demand

Leer ons kennen en neem contact op

In onze bib vind je meer dan 700 boeken en films over adoptie en opvoeding

Boek een zaal in Gent voor een vergadering, vorming of activiteit

Steun zorg en begeleiding voor adoptiebetrokkenen met een gift

Meer dan 700 boeken over adoptie & opvoeding

In de bibliotheek van Steunpunt Adoptie vind je meer dan 700 boeken en films over adoptie en opvoeding. Ontlenen is gratis, je betaalt enkel een waarborg en portkosten. Ontlenen is enkel mogelijk binnen België. Klik hier voor meer info.

Pas op: in de zomervakantie is boeken verzenden voor ontlening enkel mogelijk in augustus. Ophalen in juli kan wel gewoon tijdens de uren. 

Terug

Het aangenomen kind

Biologische en culturele aspecten

Auteur Naaktgeboren Dr. C.
Categorie volwassenen
Uitgeverij Ankh-Hermes bv - Deventer
Isbn 9020247433
Jaartal 1988

In twee boeken, Het aangenomen kind en Ouders en kinderen, die tegelijk verschijnen, behandelt de bioloog C. Naaktgeboren de biologische en culturele aspecten van de menselijke voortplanting.
Wanneer we ideeën en opvattingen over de verwekking, de geboorte en de aanvaarding van een kind uit vroeger tijden en in andere culturen vergelijken met moderne wetenschappelijke inzichten, komen we tot verrassende resultaten.  Zo leven mensen in traditionele culturen in veel opzichten niet dichter bij de natuur dan de westerse mens in deze eeuw.  Wat vaak natuurlijke bevalling wordt genoemd, blijkt in biologisch opzicht soms heel onnatuurlijk.  De verschillen tussen de 'moderne' en de 'primitieve' mens blijken veel kleiner te zijn dan gedacht wordt.  Voor de manier waarop zwangerschap en geboorte worden beleefd en waarop mensen met hun kinderen omgaan geldt hetzelfde.  Het wezenlijke is gelijk, de verschillen zijn cultuuruitingen en vormen geen raskenmerken.  De cultuur van de mens is in dit opzicht te beschouwen als een door hem zelf geschapen ecologisch kader: hij kan er niet buiten leven en moet zich schikken naar de gevolgen die dat met zich meebrengt.

Beide uitgaven sluiten op elkaar aan, maar zijn ook onafhankelijk van elkaar te lezen.

Toevoegen aan ontlening

Update cookies preferences